bwg - en to ja_JP translation catalogue (63 entries)

en: There is no theme selected or the theme was deleted.
ja_JP: そこに選択されていませんテーマはありませんかテーマが削除されました

en: There is no album selected or the album was deleted.
ja_JP: そこに選択されていませんアルバムはありませんか、アルバムが削除されました

en: There are no images in this gallery.
ja_JP: このギャラリーには画像がありません

en: Back
ja_JP:  バック

en: Album is empty.
ja_JP: アルバムは空です

en: There are no images matching your search.
ja_JP: 検索に一致する画像がありません。

en: Gallery is empty.
ja_JP: ギャラリーは空です

en: Play
ja_JP: 再生

en: More
ja_JP: もっと

en: Hide
ja_JP: 非表示にします

en: There is no gallery selected or the gallery was deleted.
ja_JP: そこに選択されていませんギャラリーはありませんかギャラリーが削除されました

en: Show comments
ja_JP: コメントを見る

en: Share on Facebook
ja_JP: Facebook上で共有しています

en: Share on Twitter
ja_JP: Twitterで共有しています

en: Share on Google+
ja_JP: Google+で共有しています

en: Share on Pinterest
ja_JP: Pinterestの上の共有

en: Share on Tumblr
ja_JP: スキの共有

en: Pause
ja_JP: 一時停止します

en: The image has been deleted.
ja_JP: 画像は削除されました

en: Maximize
ja_JP: 最大化します

en: Fullscreen
ja_JP: フルスクリーン

en: Show info
ja_JP: 情報を表示します

en: Show rating
ja_JP: 評価を表示します

en: Open image in original size.
ja_JP: 元のサイズで画像を開く

en: Download original image
ja_JP: 元の画像をダウンロードしてください

en: Hits:
ja_JP: ヒット数：

en: Rated.
ja_JP: 評価した。

en: Not rated yet.
ja_JP: まだ評価されていません。

en: Votes:
ja_JP: 投票：

en: Cancel your rating.
ja_JP: あなたの評価をキャンセル。

en: You have already rated.
ja_JP: あなたは既に評価されています

en: Error. Incorrect Verification Code.
ja_JP: エラーが発生しました。誤った認証コード。

en: This is not a valid email address.
ja_JP: これは有効なメールアドレスではありません。

en: Hide Comments
ja_JP: コメントを非表示にします

en: Name
ja_JP: 名前を付けます

en: Email
ja_JP: Eメール

en: Comment
ja_JP: コメント

en: Verification Code
ja_JP: 認証コード

en: Submit
ja_JP: 提出してください

en: Your comment is awaiting moderation
ja_JP: あなたのコメント承認待ちです

en: Delete Comment
ja_JP: コメントを削除します

en: Show Comments
ja_JP: コメントを表示します

en: Hide info
ja_JP: 情報を隠す

en: Hide rating
ja_JP: 隠す評価

en: Restore
ja_JP: 復元します

en: Exit Fullscreen
ja_JP: フルスクリーンを終了します

en: Search
ja_JP: 検索

en: Reset
ja_JP: リセットします

en: of
ja_JP: の

en:  item(s)
ja_JP: アイテム

en: First
ja_JP: 最初

en: Previous
ja_JP: 前

en: Next
ja_JP:  次へ

en: Last
ja_JP: 最後

en: Go to the first page
ja_JP: 最初のページに移動します

en: Go to the previous page
ja_JP: 前のページに移動します

en: Go to the next page
ja_JP: 次のページに移動します

en: Go to the last page
ja_JP: 最後のページに移動します

en: Order by:
ja_JP: 命令により

en: Default
ja_JP: デフォルト

en: Filename
ja_JP: ファイル名

en: Size
ja_JP: サイズ

en: Random
ja_JP: ランダム
